Festyn "Środowisko przyjazne pszczołom"

1 października 2017 r  w Przysusze odbyłsię festyn "Środowisko przyjazne pszczołom" organizowany przez Związek Gmin "Radomka". podczas, którego przeprowadzono konkurs przyrodniczy. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 6 kategoriach.

• konkursie wiedzy - Aleksandra Kohut z klasy VII a
  • wiersz włanej twórczości "Coś o pszczołach" recytował Bartosz Bocheński z klasy V b, który zdobył I miejsce w konkursie.
  • pokaz mody "Eko - pszczoła" zaprezntowała Paulina Kogut z klasy VI b i zdobyła I miejsce
  • praca plastyczna " Pszczoła 4 D" wykonana przedz Oliwie Kowalczyk zajęła V miejsce
  • uczennice kalsy VI a Kamila Kalbarczyk, Adrianna Kaszuba, Daria Stani, Kinga Barszcz oraz Bartosz Bocheński z klasy V b zaprezentowali hasło propagujace ochronę pszczół zdobywając III miejsce oraz uczennice te wykonały plakat przedstawiający "Działania chroniace pszczoły".

Uczniowie indywidualnie otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz nagrodę dla szkoły. Biorąc udzial w tym festynie uczniowie uświadomili  sobie  jak duże znaczenie mają pszczoły miodne oraz zwiększyli swoją wiedzę dotyczącą wynikajacych z masowego ginięcia pszczół.