Spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką

W dniu 23.10.2017r uczniowie klasy V a i V b  uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę z p. Beatą Ostrowicką autorką książek dla dzieci i młodzieży. W jej utworach bez względu na wiek odbiorców, poruszane są problemy tolerancji i umiejętność odnalezienia się w grupie, szczególną uwagę zwraca na prawdziwą przyjaźń.

Utwory tej pisarki charakteryzują się żywą akcją, ciekawą intrygą i humorem. Historia przeplata się z fantastyką, sensacje z przygodą.

Do najbardziej  poczytnych książek p. Ostrowickiej należą: „ Zaledwie kilka dni”, „ Elementarz przyrodniczy” , „, Wyć się chce”, „ Eliksir przygód”, „ Zła dziewczynka”.

W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania autorce pytań, poznali historię powstawania książki zanim trafi na rynek księgarski.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na pożegnanie uczniowie wręczyli pisarce kwiaty, zebrali autografy.