Pamiętamy o naszych zmarłych

Pamiętajmy o naszych zmarłych - to hasło przewodnie sekcji porządkowej, która 19 października bieżącego roku podjęła pierwsze wyzwanie w ramach działalności wolontariatu i zajęła się porządkowaniem opuszczonych grobów na przytyckim cmentarzu . W akcji wzięło udział 14 uczniów, będących przedstawicielami różnych klas, a wśród kilku posprzątanych obiektów cmentarnych znalazł się między innymi grób nieznanego żołnierza poświęcony Polakom poległym w różnorodnych działaniach wojennych.

Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, a efekt ich pracy jest widoczny i może stanowić wzór godny naśladowania.

W tym samym czasie rozpoczęła swą działalność sekcja plastyczna, pomocowa i czytelnicza. Choć ich inicjatywy nie są widoczne na pierwszy rzut oka, to wolontariusze należący do tych komórek wykazują duże zainteresowanie podejmowanymi  pracami i chętnie się w nie angażują, bo pamiętają, że „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" Te słowa Jana Pawła II stanowią bowiem myśl przewodnią naszego szkolnego wolontariatu.