Dzień Niepodległości

W dniu 9.11.2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą przygotowała klasa VI a przy współpracy z panią Agnieszką Wiszniewską i panem Tomaszem Błaszczykiem.

Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny w postaci utworów poetyckich oraz pieśni związanych z historią Polski. Uczniowie omówili najważniejsze „stacje” w drodze Polski do najważniejszego celu, jakim była stacja NIEPODLEGŁOŚĆ. Podróżowali więc poprzez czasy Sejmu Czteroletniego, rozbiorów oraz powstań narodowych oraz I wojny światowej. Ubrani w stylizowane stroje śpiewali po drodze najpiękniejsze pieśni patriotyczne takie jak „Żeby Polska”, „Legiony to…”, „Szara piechota”, „Wojenko, wojenko…” czy „Rota”.. Apel cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy bardzo uważnie słuchali przekazu płynącego z ust swoich kolegów i koleżanek.