Gminny Konkurs Recytatorski

Przygoda z poezją nie kończy się nigdy. Rozpoczyna się w dzieciństwie – wtedy śmiejemy się czytając Słonia Trąbalskiego, zasypiamy z głową w chmurach rozmyślając jak Dyzio Marzyciel. Smuci nas los chorego kotka. Uczucia, jakie ożywają w nas podczas czytania poezji towarzyszą nam przez całe życie. Obserwujemy to podczas konkursów recytatorskich, których celem jest: kształcenie umiejętności pięknej recytacji, rozbudzanie wrażliwości dziecka na kulturę słowną oraz zapoznanie uczniów z przykładami współczesnej poezji.

Dnia 20.02.2018 r. w Szkole Podstawowej i. Przyjaciół Dzieci odbył się kolejny Gminny Konkurs Recytatorski. Zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych z Wrzosu i Wrzeszczowa. W konkursie wzięło udział 30 laureatów eliminacji szkolnych.

Recytatorzy przedstawili wiersze głównie poetów współczesnych. Młodsze dzieci recytowały wiersze humorystyczne, a starsi zaprezentowali utwory o tematyce zarówno wesołej, jak i też poważniejszej: lirycznej i patriotycznej.

Komisja w składzie: p. Barbara Partyka, p. Renata Kot, p. E. Słomka i p. E. Gaj oceniały opanowanie tekstu, dobór utworu, dykcję i interpretację.

W wyniku obrad wyłoniono następujących zwycięzców:

• Amelia Stani – kl. 4 PSP Przytyk
  • Klaudia Kalińska – kl. 4 PSP Przytyk
  • Marlena Januszek – kl.5 PSP Przytyk
  • Maja Marek – kl. 5 PSP Przytyk
  • Justyna Januszek – kl. 7 PSP Przytyk
  • Katarzyna Felisiak – kl. 7 PSP Przytyk
  • Oskar Kawiński – kl. 2 PSP Wrzos
  • Magdalena Grotek – kl. 5 PSP Wrzos
  • Bartłomiej Puchniarz – kl. 6 PSP Wrzos
  • Amelia Rogulska – kl. 1 PSP Wrzeszczów
  • Aleksandra Rucikowska – kl. 5 PSP Wrzeszczów
  • Magdalena Solińska – kl. 7 PSP Wrzeszczów

Także pozostali uczestnicy konkursu pokazali, iż posiadają umiejętności i potrafią nadać recytowanemu tekstowi pewną nową jakość.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i zaproszenie na Powiatowy Konkurs Recytatorski, który odbędzie się w marcu na Scenie Obozisko w Radomiu.

Cieszymy się, że w naszej gminie są chętni uczniowie do uczestniczenia w konkursie. Warto spróbować, bo recytacja to niezwykła przygoda, która odkrywa drzemiące w nas talenty i emocje.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.