Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

KONKURS RECYTATORSKI „KOCHANOWSKI - PRZYSTANEK WESELE”

W dniu 27 kwietnia 2018r. w ramach obchodów cyklicznej imprezy jaką jest „KOCHANOWSKI - PRZYSTANEK WESELE ” odbył się w naszej gminie konkurs recytatorski poezji Jana Kochanowskiego, w którym wzięli również udział uczniowie PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku: Szymon Sikora, Dominik Gaca, Bartosz Bocheński oraz Patrycja Strzelec i Maja Dryja. Młodsi recytowali po dwie fraszki poety, zaś starsi po dwa treny lub pieśni. W konkursie drugie miejsce zajął uczeń klasy V a – Szymon Sikora, który deklamował fraszkę „O doktorze Hiszpanie” oraz   „O koźle”. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta gminy Przytyk, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.