Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

Dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Przytyku nasi uczniowie klas I-II mieli okazję spotkać się ze znanym pisarzem dla dzieci panem Wiesławem Drabikiem.  Właścicielem kotki Frotki i autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania". Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. "Książki z górnej półki", kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: "Zostań Mistrzem" opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

Pan Wiesław Drabik to wspaniały gawędziarz sypiący rymami jak z rękawa. Ma wspaniały kontakt z małymi czytelnikami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu: rozwiązywali zagadki, odpowiadali na pytania, słuchali opowieści pisarza. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni książkami.