• Odwiedziło nas: 1262094

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Wychowanie przez czytanie

Szkoła bierze udział w akcji organizowanej w ramach „Cała Polska czyta dzieciom” –„ Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”.

Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego dzieci i młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury. Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiać istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Podstawą będzie zbiór opowiadań „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach. W klasach młodszych „12 ważnych opowieści – polscy autorzy o wartościach”.

W związku z prowadzonymi przez nas akcjami promującymi czytelnictwo wśród uczniów, prosimy Rodziców o wspieranie działań szkoły poprzez zachęcanie swoich dzieci do czytania książek w domu.