Czytamy sobie – korowód czytelniczy w „Pępku Europy”

Dnia 31.10.2018 r. klasa III a wybrała się na wycieczkę „czytelniczą”. Wykorzystując piękną słoneczną pogodę uczniowie pod opieką wychowawczyni i bibliotekarza udali się na Rynek, gdzie stoi legendarna studnia. Miejsce to nazywane jest „Pępkiem Europy”.  Przytyk leżał na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych i to przyczyniło się do rozkwitu miasta.
Tu przecinały się: Trakt Królewski, zwany Traktem Mazowieckim (Warszawa - Kraków) z Traktem Wielkopolskim (Lublin - Poznań). Skrzyżowanie to było zwane Środkiem lub Pępkiem Europy. Aktualnie odnowiona studnia i przepiękna fontanna w kształcie kuli ziemskiej zdobią to miejsce.

Uczniowie przynieśli ze sobą nowe książki z serii Czytam Sobie (zakupione w ramach NPRCz)
 i w promieniach słońca, na wygodnych ławkach czytali nowe opowiadania napisane przez współczesnych polskich pisarzy dziecięcych. Cieszą się one dużym zainteresowaniem młodszych czytelników.