„Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność!”

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Egmont ogłosiło konkurs dla bibliotek z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na podstawie książki Jana Ołdakowskiego pt. „Mój pan woła na mnie Pies: o psie Marszałka Piłsudskiego, z serii „Czytamy sobie z kotylionem”, przygotowaliśmy zajęcia promujące samodzielne czytanie przez dzieci. Uczniowie poznali historię psa  Józefa Piłsudskiego. Jan Ołdakowski, autor książki, jest polonistą, na co dzień zajmuje się opowiadaniem historii Polski na różne sposoby. Ciekawiło go, jak psy i koty postrzegają swoich właścicieli. I dlatego postanowił poprosić o głos najważniejszego psa stulecia polskiej niepodległości. Uczniom bardzo spodobała się historia widziana z perspektywy wiernego przyjaciela – psa.