Imieniny: Anieli, Kasrota

Wśród zwycięzców konkursu recytatorskiego poświęconego poezji lwowskiej i kresowej.

Jeszcze dzisiaj żyje wśród nas wielu Polaków, którzy z ogromnym sentymentem wspominają  Lwów, jako jeden z głównych ośrodków polskiej kultury. Wielu jest też takich, dla których piękno poezji lwowskiej stanowi  znaczącą wartość i pragną rozsławiać jej piękno poprzez organizację różnorodnych spotkań, akademii czy konkursów recytatorskich.

Takie właśnie spotkanie, odbyło się w piątek 30.11.2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Potworowie, w ramach Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „ W kręgu poezji lwowskiej i kresowej”

Głównym jego celem była popularyzacja tekstów poetyckich związanych z patriotyzmem Orląt Lwowskich, rozwijanie wrażliwości na treści poświęcone historii i pięknu Lwowa oraz życiu mieszkańców tego miasta.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z siedmiu różnych placówek edukacyjnych, a wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej przytyckiej szkoły podstawowej, uczęszczający do klasy VIII a: Justyna Januszek, Dominika Kornatowska oraz Dominik Gaca. Pod opieką Elżbiety Fokt, bardzo dobrze przygotowali się oni do występu, dzięki czemu zostali zauważeni i nagrodzeni przez jury. Dominika Kornatowskazajęła miejsce trzecie, a Dominik Gaca otrzymał wyróżnienie.

Warto tu przy okazji zaznaczyć, że uczniowie recytowali po dwa utwory poetyckie, a poziom konkursu był bardzo wysoki, w związku z czym możemy być dumni z naszej młodzieży.