Paczka z serca

„Paczka z serca”

Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci
w Przytyku zakończyło akcję „Paczka z serca”. Uczniowie starszych klas naszej szkoły otrzymały symboliczne serca z imionami dzieci, dla których zbierali słodycze. W okresie Adwentu uczniowie, odmawiając sobie przysłowiowego cukierka, składali paczkę dla potrzebujących, którą w okresie przedświątecznym przekazali wskazanemu dziecku. Realizując tego typu działąnia, nasi uczniowie uczyli się empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim, którzy mają "otwarte serce" dla swych rówieśników oraz wychowawcom poszczególnych klas za monitorowanie akcji. Kierujmy się sercem, pamiętając, że ... nigdy nie jesteśmy tak biedni, żeby zapominać o innych.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas