Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku

Wolontariat

Wolontariat to  świadomie podejmowana, dobrowolna, a jednocześnie  bezpłatna działalność na rzecz drugiego człowieka. Służy ona dobru ogólnemu, ale przede wszystkim kształtuje właściwe postawy prospołeczne i uczy „patrzeć sercem i czuć sercem” oraz   dostrzegać to, „co niewidoczne dla oczu”, ale niezbędne do właściwego funkcjonowania w środowisku.

W celu:

 • wzmocnienia pozytywnych zachowań uczniów,
 • uwrażliwienia ich na problemy i potrzeby innych ludzi,
 • uczenia asertywności, odpowiedzialności za siebie i innych,
 • kształtowania  właściwej postawy życiowej i poczucia wspólnoty z otoczeniem,
 • oraz podejmowania inicjatyw i działań na rzecz społeczności lokalnej,

powstało w naszej placówce w bieżącym roku szkolnym  koło wolontariatu, podejmujące różnorodne działania zgodne z podstawą programową i  koncepcją pracy szkoły.

Uczniowie podzieleni zostali na kilka sekcji, a szczegółowe działania i cele podejmowanych inicjatyw zawarte zostały w programie pracy koła.

Artykuły

 • "Seniorze nie jesteś sam"

  Szkolne Koło Caritas pracujące przy PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku włączyło się do akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Radomskiej „ Seniorze nie jesteś sam” czyli „ Pieniądz na wagę złota”. W związku z tym wolontariusze z tego koła wypiekają i sprzedają własne ciasta – czyli słodkości po 1 zł, pozyskując  w ten sposób środki finansowe dla osób...

  Czytaj Więcej o: "Seniorze nie jesteś sam"
 • Pamiętamy o naszych zmarłych

  Pamiętajmy o naszych zmarłych - to hasło przewodnie sekcji porządkowej, która 19 października bieżącego roku podjęła pierwsze wyzwanie w ramach działalności wolontariatu i zajęła się porządkowaniem opuszczonych grobów na przytyckim cmentarzu . W akcji wzięło udział 14 uczniów, będących przedstawicielami różnych klas, a wśród kilku posprzątanych obiektów...

  Czytaj Więcej o: Pamiętamy o naszych zmarłych
 • Zbiórka plastikowych korków dla chorych dzieci

  Od października 2017r. w naszej szkole jest prowadzona akcja zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży będą przekazane na pomoc chorym dzieciom. Kolejną osobą, której będziemy pomagać jest mały Marcelek (wspierany przez Fundację Serce Dziecka).

  Chłopiec urodził się 22 lipca 2015r. Serduszko chłopca posiada pojedynczą komorę o morfologii komory lewej,...

  Czytaj Więcej o: Zbiórka plastikowych korków dla chorych dzieci