Dzień Patrona

W dniu 23.05.2018r. w naszej szkole obchodziliśmy bardzo uroczysty dzień jakim jest Dzień Patrona. W bieżącym roku szkolnym była nim znana piosenkarka estradowa – Majka Jeżowska. Niestety piosenkarka nie mogła być tego dnia z uczniami naszej szkoły, ze względu na koncerty poza granicami naszego kraju. Pani dyrektor Izabela Witkowska odczytała list od naszej patronki, w którym pozdrawia wszystkich uczniów naszej szkoły i myślami łączy się z naszymi ze „swoimi przyjaciółmi”.

Uroczystość uświetnili też zaproszeni goście – dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół z Wrzeszczowa, Wrzosu i Publicznego Gimnazjum w Przytyku oraz przedstawiciele władz samorządowych, dyrektor Banku Rzemiosła w Przytyku oraz rodzice.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klas Va, VIIa oraz klas młodszych- III b, którzy zaprezentowali układy choreograficzno-taneczne do najbardziej znanych utworów Majki Jeżowskiej – takich jak „Najpiękniejsza w klasie” czy „Na plaży”. Widownie zachwycili również uczniowie klas VII a i b – Patryk Pietrasik i Natalia Król, którzy zaprezentowali choreografię do „Laleczki z saskiej porcelany” . Wisienką na torcie i sporą niespodzianką okazał się występ grona nauczycieli, którzy zaprezentowali układ choreograficzny i piosenkę p. Jeżowskiej pt. „Kapelusze mają duszę”

Dzień Patrona możemy zaliczyć w poczet bardzo udanych dni naszej szkolnej wędrówki. Był to dzień pełen radości, uśmiechu i szczerego zaangażowania ze strony uczniów i nauczycieli.