Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku

Aktualności

Artykuły

 • Skarby mórz i oceanów - lekcja przyrody i biologii

  16.11.2017r w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja przyrody  i biologii pt. ” Skarby mórz i oceanów” zaprezentowana przez Stanisława Janutrę pasjonata  i kolekcjonera fauny i flory Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Bałtyckiego i Śródziemnego.

  Uczniowie podczas prelekcji poszerzyli swoje wiadomości przyrodnicze i poznali: skarby morskich głębin oraz z bliska przyjrzeli się...

  Czytaj Więcej o: Skarby mórz i oceanów - lekcja przyrody i biologii
 • Dzień Niepodległości

  W dniu 9.11.2017r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą przygotowała klasa VI a przy współpracy z panią Agnieszką Wiszniewską i panem Tomaszem Błaszczykiem.

  Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny w postaci utworów poetyckich oraz pieśni związanych z historią Polski. Uczniowie omówili...

  Czytaj Więcej o: Dzień Niepodległości
 • W dbałości o sprawność fizyczną

  Nordic Walking to dziedzina aktywności fizycznej, którą uprawiać mogą nieomal wszyscy bez względu na wiek, wagę czy miejsce zamieszkania. Jej główną zaletą jest to, że przy małych nakładach finansowych wzmacnia mięśnie kończyn dolnych, tułowia, ramion, barków, a także brzucha. Ponadto ułatwia odchudzanie, kształtuje sylwetkę i poprawia samopoczucie.

  Aby skorzystać z...

  Czytaj Więcej o: W dbałości o sprawność fizyczną
 • Ślubowanie klas pierwszych

  W dniu 24 października 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowanie klas pierwszych, którą przygotowały wychowawczynie klas I a i I b – pani Barbara Gromska i Małgorzata Jasińska.

  Następnie głos zabrała również pani dyrektor Izabela Witkowska oraz wójt gminy p. Dariusz Wołczyński, którzy życzyli uczniom sukcesów na drodze edukacji. Następnie wójt...

  Czytaj Więcej o: Ślubowanie klas pierwszych
 • Spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką

  W dniu 23.10.2017r uczniowie klasy V a i V b  uczestniczyli w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę z p. Beatą Ostrowicką autorką książek dla dzieci i młodzieży. W jej utworach bez względu na wiek odbiorców, poruszane są problemy tolerancji i umiejętność odnalezienia się w grupie, szczególną uwagę zwraca na prawdziwą przyjaźń.

  Utwory tej pisarki...

  Czytaj Więcej o: Spotkanie z pisarką Beatą Ostrowicką
 • „Muzyka świata” w Przytyku

  W poniedziałek, 16.10 do naszej szkoły zawitali muzycy z łódzkiej grupy „Muzyka świata”, którzy zaprezentowali muzyczne kanony z całego świata – począwszy od Austrii  poprzez Grecję a skończywszy na Wenezueli.

  Można było usłyszeć między innymi „Cztery pory roku” Vivaldiego oraz „Greka Zorbę” oraz wiele innych utworów charakterystycznych dla danego kraju.

  2017-10-16

  Czytaj Więcej o: „Muzyka świata” w Przytyku
 • Dzień Edukacji Narodowej w PSP w Przytyku

  W dniu 13.10.2017r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez p. Danutę Makuch przy współpracy z p. Bożeną Gryzło oraz klasę VI b.

  Na początku głos zabrała p. dyrektor Izabela Witkowska, która nagrodziła nauczycieli i pracowników gospodarczych szkoły za ich trud i poświęcenie włożony w kształtowanie młodzieży i...

  Czytaj Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w PSP w Przytyku
 • Festyn "Środowisko przyjazne pszczołom"

  1 października 2017 r  w Przysusze odbyłsię festyn "Środowisko przyjazne pszczołom" organizowany przez Związek Gmin "Radomka". podczas, którego przeprowadzono konkurs przyrodniczy. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 6 kategoriach.

  • konkursie wiedzy - Aleksandra Kohut z klasy VII a
  • wiersz włanej twórczości "Coś o pszczołach" recytował Bartosz Bocheński z klasy V b,...
  Czytaj Więcej o: Festyn "Środowisko przyjazne pszczołom"
 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  29 września 2017 roku  w naszej szkole odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z klas IV - VII. Wzięło w nim udział 65 uczniów.

  Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona na celu przypomnienie sobie tabliczki mnożenia. Akcja jest okazją do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach.

  Odbyły się krótkie "egzaminy" z...

  Czytaj Więcej o: VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 • Sprzątanie Świata

  Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu  na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira...

  Czytaj Więcej o: Sprzątanie Świata