Wycieczka do Warszawy

28 września klasy czwarte ze Szkoły Podstawowej w Przytyku, wraz z opiekunkami paniami  Elżbietą Frączkiewicz, Danutą Makuch, Karoliną Chochlewicz- Szatan i Weroniką Tarką, udały się do Warszawy, gdzie odkrywały tajemnice historii naszej stolicy. W wycieczce tej brał udział również przewodnik oprowadzający dzieci po Warszawie oraz kierowca, któremu zawdzięczamy szczęśliwą podróż.
    Uczniowie z samego rana wyruszyli spod szkoły, a zapowiedzią dobrej przygody stał się balon, który wystartował na ich oczach już na samym początku drogi. O godzinie 10.00 rozpoczął się spektakl  w Teatrze Capitol pt. Pinokio, nieco unowocześniona wersja tradycyjnej opowieści o drewnianym chłopcu. Uczniowie dowiedziawszy się, co to znaczy „mieć serce”, udali się w kierunku Starego Miasta w Warszawie. Drogę tę dzieci przebyły na własnych nogach, dzięki czemu z bliska mogli podziwiać Plac Bankowy, Ogród Saski czy Grób Nieznanego Żołnierza. Przed Pałacem Prezydenckim udało się grupie zrobić wspólne zdjęcie, po czym Krakowskim Przedmieściem dzieci żwawo ruszyły w kierunku Kolumny Zygmunta III Wazy.
    Podczas spaceru po Starym Mieście uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele legend warszawskich. Dzieci aktywnie uczestniczyły w obejściu dzwonu na Kanonii, co miało gwarantować spełnienie marzeń. O godzinie 15.00 wycieczka rozpoczęła lekcję muzealną w Muzeum Warszawy. Ciekawa forma zwiedzania zaktywizowała uczniów i pozwoliła na odkrywanie tajników przeszłości pod opieką pani przewodnik.
   Wieczorem zadowoleni uczniowie ze śpiewem na ustach wrócili do Przytyka.
Autor: Frączkiewicz Elżbieta