„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” – spotkanie z policjantem

W dniu  15 kwietnia 2024r. uczniowie klas II –IV uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej  Policji  w Radomiu.  Odwiedzili nas: komisarz Przemysław Kowalczyk z Wydziału Prewencji KMP w Radomiu ,starszy sierżant Jolanta Matejuk z Wydziału Ruchu Drogowego oraz przewodnicy psów policyjnych: aspirant Wojciech Gryzło oraz starsza posterunkowa  Karolina Wojnarska.
    Celem  spotkania było poznanie Zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.
    Policjanci szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak  bezpiecznie poruszać się po drodze  w przypadku, kiedy nie ma chodnika lub pobocza. Mówili o  prawidłowym przekraczaniu jezdni oraz noszeniu elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmiku edukacyjnego o tym , jak bezpiecznie przejść przez ulicę oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy człowiek, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Policjanci przypomnieli także dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania  z Internetu i telefonów komórkowych, przestrzegali przed zagrożeniem czyhającym w sieci. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się dwa owczarki belgijskie Odyseja i Nadit pracujące w policji. Każdy chciał się z nimi przywitać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali zaproszonych gości, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zgłaszali się i odpowiadali na zadane pytania. Wykazali się również dobrą znajomością wiedzy z zakresu bezpieczeństwa  w ruchu drogowym. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.
Autor: Anna Zasada