Szkoła to nie tylko nauka.

Życie szkolne to nie tylko systematyczne zdobywanie i poszerzanie posiadanej wiedzy, ale także szeroka gama różnorodnych działań mających na celu stworzenie uczniom warunków do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego.  To kształcenie umiejętności współpracy, dostrzegania potrzeb i ułomności innych członków grupy oraz bezinteresownego niesienia pomocy potrzebującym. Ważnym aspektem jest tu także docenianie piękna otaczającej nas rzeczywistości, dbałość o świat przyrody, przestrzeganie zasad savoir vivre.

Wszystkie te założenia znalazły swe odbicie w realizowanej przez uczniów klas 7a i 7c  innowacji pedagogicznej pod hasłem  „W dbałości o własne zdrowie”. W ciągu jej trwania uczniowie uczestniczyli w dwóch rajdach rowerowych i dwóch pieszych, w tym jednego z kijkami nordicwalking. Pod okiem swych opiekunów : Elżbiety Fokt, Joanny Abramczyk, Pawła Wlazło, Norberta Kohuta i Marcina Praska,  poznali nowe zakątki gminy Przytyk, jak również tereny należące do gminy Błotnica i Przysucha. Ponadto świetnie się bawili uczestnicząc w różnych konkursach i zawodach i mile spędzali czas przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Bardzo duże znaczenie miały szczególnie dwie ostatnie wycieczki,  zrealizowane w miesiącu maju bieżącego roku, gdyż wpłynęły one pozytywnie na odbudowanie więzi społecznych w nowej pocovidowej  rzeczywistości.  Uczniom dały wiele radości, a nauczycielom dostarczyły satysfakcji z właściwego zachowania i dobrej kondycji podopiecznych.

Zadowoleni uczniowie wyrazili zainteresowanie kontynuacją innowacji w przyszłym roku szkolnym.

Elżbieta Fokt, Joanna Abramczyk