Nie potrafimy robić wielkich rzeczy

5 października 2021 roku w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się uroczystość wręczenia legitymacji nowym członkom Szkolnego Koła Caritas, które działa przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku.

Tradycyjnie, w pierwszym tygodniu października, wolontariusze, przygotowując się do pracy na rzecz innych ludzi, prowadzili modlitwę różańcową oraz uczestniczyli we Mszy Świętej. W tym roku modlitewnemu spotkaniu przewodniczył zastępca dyrektora Caritas Diecezji Radomskiej ks. Karol Piłat. W wydarzeniu wzięły również udział pani Iwona Stępniewska - koordynator Szkolnych Kół Caritas Diecezji Radomskiej oraz pani Izabela Witkowska dyrektor PSP w Przytyku, która od lat wspiera akcje prowadzone przez swoich uczniów. Ksiądz Karol, nawiązując do idei Caritas-u, podkreślił wzorową postawę młodych ludzi, którzy pragną nieść pomoc potrzebującym, mają otwarte serca i nie unikają odpowiedzialności za bliźniego.  Po Mszy Świętej ksiądz proboszcz prof. Sławomir Fundowicz wraz z zaproszonymi gośćmi oraz opiekunką SKC - p. Zofią Kaźmierczak dokonali wręczenia legitymacji pięćdziesięciu nowym wolontariuszom.

„Nie potrafimy robić wielkich rzeczy. Możemy robić rzeczy małe, za to z wielką miłością.” Kierując się miłosierdziem, młodzi wolontariusze pomagają swoim rówieśnikom nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale również na Ukrainie, w Syrii, a nawet w Kamerunie. Ponadto biorą udział w kwestach i zbiórkach żywności, wspierają również seniorów. Dziękujemy wolontariuszom za dotychczasową działalność oraz życzymy, by potrafili dostrzegać wokół siebie potrzebujących, bowiem w „miłości nie ma rzeczy niemożliwych”.