Chcieć to móc, a móc to chcieć

Często słyszymy, że bardzo dużo możemy w życiu osiągnąć, ale potrzebne są do tego: chęci, upór w dążeniu do celu i  hart ducha.
Takimi cechami wykazali się uczniowie klas: 8 a i 8 c , którzy, realizując innowację pedagogiczną W dbałości o własne zdrowie,  udali się wraz ze swymi opiekunami: E. Fokt, Z Kaźmierczak, P. Wlazło i M. Gałązką  do Skrzyńska oddalonego od Przytyka o 24 kilometry. Tam nie tylko obejrzeli kamienne rzeźby obrazujące kolejne stacje męki Pańskiej, ale odczytali także umieszczone obok nich informacje przywołujące ważne  wydarzenia z historii Polski -od chrztu w 966 r. po  tragedię smoleńską w roku 2010-. Odprawili też przy tej okazji wspólną drogę krzyżową i zrobili pamiątkowe zdjęcie obok białego orła, który został postawiony przed sanktuarium Matki Boski Skrzyńskiej  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i dwudziestolecia koronacji słynącego łaskami obrazu.
     Na uwagę zasługuje też fakt, że w trakcie rajdu uczniowie  zatrzymali się w Wirze przy obelisku poświeconym powstańcom styczniowym i minutą ciszy oddali hołd swym przodkom poległym w obronie ojczyzny.
    Mimo tak dużej ilości kilometrów wszyscy szczęśliwie wrócili do swych domów i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu imprezach.
Autor: Elżbieta Fokt