Dzień języka polskiego

Tuż przed feriami w Publicznej Szkole Podstawowej w Przytyku zorganizowany został Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W ramach obchodów związanych    z tym świętem podjęto wiele różnorodnych zadań, których celem było propagowanie piękna mowy ojczystej, utrwalanie obowiązujących reguł przypomnienie  zasad savoir vivre.
    Uczniowie klas I –III malowali mandale literkowe, rysowali fiszki do wyrazów z trudnościami ortograficznymi i wyszukiwali w „Słowniku Języka Polskiego” znaczenia wylosowanych wpierw trudnych w zapisie słów.
Przedstawiciele klas IV –VIII oglądali prezentacje multimedialną dotyczącą związków frazeologicznych, a następnie na jej podstawie wykonywali prace plastyczne do dowolnie wybranych przez siebie fraz. Ponadto mieli możliwość przypomnienia sobie zasad pisowni zwrotów grzecznościowych i zastosowania ich w środowisku szkolnym. Wzięli także udział    w konkursie  "Tytuły książek w emotkach" , którego celem było zaprezentowanie w formie graficznej minimum sześciu tytułów przeczytanych tekstów literackich (nie tylko lektur).
     Uczniowie aktywnie brali udział we wszystkich działaniach i świetnie się przy tym bawili, a zwycięskie prace plastyczne zostały umieszczone na tablicy informacyjnej w holu głównym obok świetlicy.
Autor: Elżbieta Fokt