Spotkanie z Misjonarką pracującą w Kamerunie

W dniu 10.05.2023r. gościliśmy w naszej szkole s. Małgorzatę Bąk – misjonarkę ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła, która od 10 lat pracuje na misjach w Kamerunie.
     Siostra podzieliła się z nami codziennym życiem z posługi misyjnej. Opowiedziała o Afryce i warunkach tam panujących. Przedstawiła program dnia naszych rówieśników – całkowicie odmienny od naszego. Na koniec pobytu w szkole spotkała się z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas i opowiedziała o naszej podopiecznej, którą SKC zaadoptowało kilka lat temu. Siostra na co dzień pracuje w Oratorium w Balengou, do którego uczęszcza nasza zaadoptowana dziewczynka. Adopcja jest ogromną szansa dla tych dzieci, aby mogły zdobyć wykształcenie i zjeść ciepły posiłek czasem tylko jeden w ciągu dnia.
     Siostra podziękowała całej społeczności szkolnej za zaangażowanie na cel misji. Dla dzieci, wśród, których posługują Siostry jest to ogromna pomoc.
Autor: s. Gędźba Zofia