Konkurs Wiedzy Biblijnej

W bieżącym roku szkolnym 21 uczniów z naszej szkoły brało udział w Konkursie Wiedzy Biblijnej „HIERONYMUS” 2023 dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego.
Celem Konkursu było zainteresowanie uczniów wiedzą biblijną i pomoc w poznawaniu chrześcijańskich korzeni cywilizacji. Organizatorem Konkursu jest Fundacja na rzecz Apostolatu Biblijnego, a jego Wojewódzką Komisję powołuje na wniosek prezesa Fundacji Mazowiecki Kurator Oświaty. Tematykę Konkursu w roku szkolnym 2022/23 stanowiły: Pisma Janowe (J; 1-3J; Ap).
I etap konkursu odbył się w naszej szkole 20 stycznia 2023 r. Do następnego etapu (wojewódzkiego) przeszło pięcioro uczniów, którzy osiągnęli, co najmniej 75% wszystkich punktów.
II etap (wojewódzki) odbył się 22 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 362 im. Kotarbińskiego w Warszawie.
Na tym etapie uczestnicy rozwiązywali test trwający 50 min i zawierający 50 pytań otwartych i zamkniętych sprawdzających: treść i wiedzę teologiczną zawartą w komentarzach teologicznych, dotyczących Ewangelii Jana, treści trzech Listów św. Jana oraz treści Apokalipsy.
Wszyscy nasi uczniowie uzyskali tytuł finalisty konkursu są nimi: Marcin Woźniak, Gabriela Jasińska, Weronika
Jasińska, Maria Warulik, Marta Sałuda. Za udział w „HIERONIMUSIE” uczniowie uzyskali po 3 punkty, które zostaną wpisane na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej. Finalistom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w nowym roku szkolnym.

Autor: s. Dorota Gutkowska