Dzień Nauczyciela

Dnia 14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako Dzień Nauczyciela.
   W tym roku obchodzimy szczególną, bo już 250. rocznicę tego ważnego wydarzenia. Z tej okazji, w dniu 13 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły z klasy V a  i VII b, pod opieką swoich wychowawców, zaprezentowali program artystyczny, w którym pięknym słowem, wierszem, piosenką, a także ciekawym humorem szkolnym podziękowali dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom  „za światło co nas rozświetla, za dar najpiękniejszy, za wiedzę”. Okazali również wdzięczność i szacunek pozostałym pracownikom szkoły, bez opieki których szkoła by nie funkcjonowała. Uczniowie zapewnili o swojej ogromnej wdzięczności za poświęcony im czas, cierpliwość, serdeczność i uśmiech, za przekazaną wiedzę i mądrość oraz za zachęcanie do twórczego myślenia i obrony własnych przekonań.
     Na początku akademii zabrała głos pani dyrektor Monika Rdzanek, wręczyła nauczycielom dyplomy, doceniając tym samym ich zaangażowanie w prace na rzecz szkoły i dla dobra uczniów.
    Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom niepedagogicznym szkoły  uczniowie oraz ich rodzice przekazali gorące życzenia:  dużo zdrowia, szczęścia, uśmiechu na co dzień, satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń oraz dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości w życiu.
Autor: Agnieszka Warchoł, Maria Musiał