Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Pasowanie na ucznia to ważne szkolne święto dla wszystkich pierwszoklasistów. Pierwszy wspólny występ, recytacje, piosenki, a przede wszystkim przysięga złożona na sztandar szkoły i pasowanie, po którym dzieci oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami, na długo zapadają w pamięć.
    Tradycją naszej szkoły jest to, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.
  W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Przytyk Pan Dariusz Wołczyński, ks. prof. Sławomir Fundowicz, przedstawicielka Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Przytyku pani Justyna Wiecheć, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Ostatek, pielęgniarka SPOPZ Pani Agnieszka Bębenek.
  W niezwykle podniosłej atmosferze, pięknych strojach galowych, pełni zapału do nauki najmłodsi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie - zobowiązując się do bycia dobrym i wzorowym uczniem. Dzieci przyrzekły, że będą godnie reprezentować dobre imię szkoły oraz szanować swoja Ojczyznę Polskę.
   Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion swoich podopiecznych. Tuż po pasowaniu Pani dyrektor skierowała do uczniów gorące życzenia, którzy od tej chwili stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami.
   Po części oficjalnej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne przygotowane pod kierunkiem pani Małgorzaty Jasińskiej oraz pani Barbary Gromskiej. Utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczeństwem, radością uczenia się i poznawania świata. Rodzice, dumni ze swoich pociech, nagradzali dzieci gromkimi brawami.
    Po części artystycznej rodzice oraz uczniowie klas I podziękowali pani dyrektor, wychowawcom klas oraz przybyłym gościom za udział w tej podniosłej uroczystości, wręczając własnoręcznie wykonane i oprawione prace plastyczne przedstawiające naszą szkołę.
    Na zakończenie dzieci otrzymały mnóstwo prezentów, m.in.: pamiątkowe dyplomy, kosze pełne słodyczy i upominków,  ufundowanych przez Radę Rodziców gry planszowe, a nawet szczoteczki do zębów, które z pewnością przydadzą się do fluoryzacji w szkole.
     Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.
      Zdjęcia z wydarzenia można oglądać w naszej galerii.
Autor: Barbara Gromska