Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku w godzinach od 9.30 – 13.30 Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przeprowadził imprezę w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, w której wzięło udział 138 uczniów z klas IV-VI.

Wszyscy uczestnicy wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu omówili tematykę zawartą w filmie „….tak, chcę być bezpieczny”,natomiast strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Imprezę uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV a pod kierunkiem pani B. Gryzło, a wszyscy uczestnicy tegoż przedsięwzięcia otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe.