Podsumowanie akcji "pomocy Mai "

Turniej charytatywny piłki siatkowej

W dniu 14 kwietnia 2023 roku na hali sportowej naszej szkoły odbył się mecz charytatywny piłki siatkowej. Celem było zebranie pieniędzy na leczenie Mai Białczak – małej mieszkanki naszej gminy, chorej na neuroblastomę i zespół OMS. Inicjatywa pomocy Mai wypłynęła od wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu – Oliwii Golus uczennicy klasy 6a. Organizatorem akcji, oprócz naszej szkoły, był klub sportowy „Grom”, co pomogło w rozpropagowaniu akcji.

Na turniej przyszły tłumy ludzi dobrej woli, którzy chcieli pomóc dziecku. Podczas turnieju wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zbierali datki do puszek, prowadzili sprzedaż napojów i jedzenia w sklepiku. Prowadzona była też licytacja przedmiotów podarowanych przez sponsorów, jak i zakupionych produktów. Zebrana została niebagatelna kwota pieniędzy 34 777,63 zł, którą przekazano na operację i rehabilitację dziewczynki.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za dużą hojność. Brawo dla naszej wolontariuszki, która była inicjatorką zorganizowania pomocy dla Mai, jak również wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie i przebieg akcji charytatywnej.

Autor: Szkolne Koło Wolontariatu