Pierwszy dzwonek zadzwonił

W dniu 4 września 2017r uczniowie i nauczyciele PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku uroczyście przywitali nowy rok szkolny – najpierw uczestnicząc we mszy świętej w kościele parafialnym, później zaś spotykając się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami w szkolnych ławkach.  W wyniku podjętej przez rząd reformy edukacji nasza szkoła przekształciła się w ośmioklasową szkołę podstawową, w której będzie się uczyło łącznie 326 dzieci.

Nowe wyzwania stoją również przed nauczycielami. W naszej szkole od tego roku rozpoczęli pracę nowi nauczyciele: p. Zofia Kaźmierczak, p. Zofia Sobczak, p. Elżbieta Fokt, p. Dorota Simlat p. Marcin Kośla p. Marcin Prasek, s. Zofia Gędźba, p. Joanna Abramczyk

Podsumowując, należałoby przypomnieć słowa pewnego filozofa – Seneki Młodszego, który stwierdził, ze „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” – i niech ta maksyma przyświeca nam nie tylko  szkole podstawowej, ale w całym procesie naszej edukacji.