Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

W dbałości o sprawność fizyczną

Nordic Walking to dziedzina aktywności fizycznej, którą uprawiać mogą nieomal wszyscy bez względu na wiek, wagę czy miejsce zamieszkania. Jej główną zaletą jest to, że przy małych nakładach finansowych wzmacnia mięśnie kończyn dolnych, tułowia, ramion, barków, a także brzucha. Ponadto ułatwia odchudzanie, kształtuje sylwetkę i poprawia samopoczucie.

Aby skorzystać z dobrodziejstw tej formy spędzania czasu i jednocześnie docenić piękno otaczającej nas rzeczywistości, uczniowie klasy IV a wybrali się w dniu 18.10.2017r. bieżącego roku. wraz ze swymi opiekunami (Elżbietą Fokt i Marcinem Praskiem) na pieszy rajd liczący ok. 8 kilometrów.

Trasa biegnąca od Przytyka przez Słowików i Jagodno, sprawiła uczniom dużo radości, a nauczycielom dostarczyła satysfakcji z właściwego zachowania i dobrej kondycji podopiecznych. Chwila odpoczynku przy ognisku, gra w kalambury i zabawy ruchowe pozwoliły lepiej się poznać i wpłynęły pozytywnie na integrację grupy.

Kijki wypożyczone z gimnazjum spełniły doskonale swe zadanie, a zadowoleni uczestnicy wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu spotkaniach i to nie tylko w szkolnym gronie.