Wojenko, wojenko- akademia z okazji Święta Niepodległości

Wojenko, wojenko, cóżeś ty za pani?...  - dało się słyszeć 10 listopada w naszej szkole, a wszystko za sprawą szkolnych obchodów Święta Niepodległości w Publicznej Szkole Podstawowej w Przytyku. Ten dzień nasza młodzież uczciła w barwach biało-czerwonych - każdy z uczniów miał przypięty na piersi kotylion właśnie w barwach narodowych. Uczniowie mieli też okazję podziwiać występy uczniów klasy VI a podczas uroczystej akademii przygotowanej przez p. Bożenę Gryzło i Tomasza Błaszczyka. Uczniowie tej właśnie klasy opowiedzieli tragiczną dla naszego narodu historię  123-letniej niewoli. Nie zabrakło też scen radosnych i pełnych optymizmu - choćby w czasie odzyskiwania niepodległości. Uczniowie ubrani w stroje nawiązujące do epoki - mundury, furażerki, stroje krakowskie jak również chłopskie oddali doskonale klimat, jaki towarzyszył naszym rodakom blisko przed stu laty  w czasie odzyskiwania niepodległości.

Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem odegrali swoje role, a chór szkolny wespół z panią Bożeną Gryzło uświetnił akademię licznymi pieśniami patriotycznymi takimi jak: Wojenko, wojenko...., Rota, Mury , Jak długo w sercach naszych, My pierwsza brygada i wiele, wiele innych.

Poczet sztandarowy naszej szkoły ponadto reprezentował nasza placówkę w dniu  11 listopada podczas uroczystej mszy za ojczyznę w kościele parafialnym w Przytyku.