Wycieczka do Bałtowa

W dniu 26.06.2019 r. członkowie Szkolnych Kół CARITAS z PSP i PG z Przytyka uczestniczyli
w wycieczce do Bałtowa i Kałkowa, którą zorganizował Parafialny Zespół CARITAS. W wyjeździe wzięło udział 30 uczniów wyróżniających się w pracy na rzecz innych ludzi w roku szkolnym 2018/2019.

W Bałtowie wolontariusze zapoznali się z kolejnymi erami rozwoju Ziemi, byli również  w oceanarium. Następnie pojechali na „safari”, gdzie mogli z bliska obserwować zachowanie różnych gatunków zwierząt. W Kałkowie uczniowie zjedli obiad, a później udali się na Golgotę Wschodu.
W Sanktuarium uczestniczyli też we Mszy Świętej. Ostatnim punktem wyjazdu było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wieczorem wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do Przytyka zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni z wyprawy.

Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i działania podjęte na rzecz potrzebujących.

Opiekunowie Szkolnego Koła CARITAS