Międzynarodowy Dzień Kropki

Kiedy Peter Reynolds napisał "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat. Jego książka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. "The Dot" została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.

Od 208 roku zawsze 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wtedy wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

W naszej szkole, 16 września uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem!
Na korytarzach królowały stylizacje w kropki. W czasie długich przerw każdy, kto tylko miał  ochotę, mógł zrobić sobie zdjęcie w fotobudce ”The DOT”. Oczywiście gadżety, czyli wąsiki, czapeczki, korony, okulary, muszki, krawaty też zostały ozdobione kropkami. Poza tym
w formie okrągłych, jak to kropka, rysunków piątoklasiści wspominali wakacje. Tego dnia
na zajęciach wychowania fizycznego gry i zabawy kręciły się również wokół kropki.
Natomiast na szkolnych tablicach pojawiły się informacje o Vashti i pomysłowe prace uczniów.

To był wspaniały i niezapomniany dzień! Na szczęście już za rok 15 września będzie kolejne Święto Kropki.