11 listopada - Świeto Niepodległości

W dniu 8 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowaną przez klasę VIII a, chór szkolny oraz wychowawcę klasy p. A.Wiszniewską oraz p. Bożenę Gryzło.

Na początku akademii głos zabrała dyrektor szkoły – p. Izabela Witkowska, która w swoim przemówieniu przypomniała zebranym uczniom o tym, jak istotna rocznica jest dzień 11 listopada w historii naszej ojczyzny oraz zaprosiła wszystkich zebranych do odśpiewania 4 pełnych zwrotek hymnu w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

Dalsza część akademii miała formę koncertu pieśni patriotycznych kojarzonych właśnie z walką Polaków o wyzwolenie spod władzy zaborców. Uczniowie mieli okazję aktywnie włączyć się we wspólne śpiewanie „Roty”, „Legionów” czy „Warszawianki” za sprawą okolicznościowych śpiewników, opracowanych specjalnie na ten dzień. Akademia okazała się świetną okazją do utrwalenia polskich pieśni patriotycznych. Cała społeczność szkolna chętnie wzięła udział w tej inicjatywie, co było bardzo dobrze i wyraźnie – słychać!