Pokazy fizyczno - chemiczne z grupą " Zaelektryzowani"

We wtorek 12 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji fizyki i chemii za sprawą animatorów „Zaelektryzowani”. W programie znalazły się eksperymenty z fizyki i chemii, bezpieczne zabawy z gazami np. ciekłym azotem, helem, wodorem .Pokazy odbyły się z wykorzystaniem dużej kolekcji rekwizytów, znanych i stosowanych najczęściej w życiu codziennym. Usłyszeliśmy jak hel wpływa na struny głosowe człowieka. Byliśmy świadkami eksplozji wodoru oraz zostaliśmy schłodzeni ciekłym azotem.

Pokazy dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Doświadczyliśmy tego, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pokazu.