Wieczorek poetycki „Cztery pory roku jako etapy ludzkiego życia”

W dniu 15.11.2019r. w PSP im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku odbył się uroczysty wieczorek poetycki przygotowany przez nauczycieli naszej szkoły – p. Elżbietę Fokt, Danutę Makuch, Tomasza Błaszczyka, Joannę Leśnowolską i Bożenę Gryzło. Przedstawienie powstało w ramach prowadzonej w naszej szkole innowacji pedagogicznej.

Gościem specjalnym wieczorku poetyckiego była współczesna poetka – pani Hanna Szymborska – poetka z Mrągowa, urodzona i wychowana jednak na Mazowszu. Autorka licznych wierszy. Jej twórczość stała się inspiracją do stworzenia całego wieczorku – autorka pisze często o przyrodzie, o przemijaniu, o szeroko pojętym życiu człowieka. Wieczorek i teksty recytowane uczniów i uczennice klas V i VI również traktowały o porach roku i przyrodzie i były zaczerpnięte z twórczości pani Szymborskiej. Najpierw pojawiły się teksty dotyczące wiosny, później lata, jesieni i zimy. Całość okraszona piosenkami Edyty Geppert, Edyty Górniak oraz wielu innych polskich artystów. Każdemu z tekstów towarzyszyła wyświetlana w tle adekwatna do treści utworu grafika, która jeszcze bardziej wprowadzała nasze zmysły w nastrój przemijania, melancholii i zadumy.

Pod koniec spotkania głos zabrała sama poetka, która serdecznie podziękowała za piękną interpretację jej tekstów oraz przeczytała kilka swoich ulubionych tekstów. W dalszej części spotkania głos zajęła pani dyrektor Izabela Witkowska, która podziękowała       p. Szymborskiej za przybycie do naszej szkoły, podziękowała również nauczycielom i uczniom za przygotowanie całego przedsięwzięcia oraz zaprosiła wszystkich przybyłych rodziców i gości na słodki poczęstunek.