INNOWACJE PEDAGOGICZNE REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

J. Abramczyk,
A. Warchoł, M. Musiał

IV-VIII

Innowacja prowadzona będzie na lekcjach matematyki w wymiarze 2 godzin lekcyjnych na zakończenie każdego działu programowego. Ma ona na celu pokazanie związku matematyki z życiem codziennym i dostrzeganie zależności matematycznych w otaczającym świecie. Zastosowane zostaną różnego rodzaju ćwiczenia praktyczne, a także metody aktywizujące (m.in. stacje zadaniowe, metoda projektu) do twórczego rozwiązywania problemów przy wykorzystaniu zdobytej przez uczniów wiedzy.

2.

This ist łatwe! Różnice i podobieństwa między j. niemieckim a j. polskim
i j. angielskim

M. Pysiak

VII -VIII

Ideą innowacji jest wprowadzenie elementu wielojęzyczności w szkole i nauczanie języka niemieckiego z pomocą języka angielskiego i języka polskiego. Uczniowie dostrzegą korelację między tymi językami oraz wykorzystają zdobyte już umiejętności. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem nowych technologii informacyjnych.

3.

Zdrowie w moich rękach.

K. Latała, A. Łyś,
A. Zasada, B. Gromska,

J. Szwarnewicz,
M. Jasińska

I - III

Innowacja będzie realizowana podczas zajęć edukacyjnych 2 godz. w miesiącu. Ma ona na celu promowanie prawidłowego odżywiania się i zdrowego stylu życia oraz kształtowanie właściwych zachowań, umiejętności i nawyków praktycznych: higienicznych, kulinarnych, estetyki nakrywania stołu, a także zachęcanie do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportów.

4.

Mój wpływ na czyste środowisko.

(Kontynuacja z roku szk. 2021/2022)

B. Domagała,
Z. Kaźmierczak,

E. Frączkiewicz,

A. Warchoł

VIIa, VIIIa, VIIIb, VIIIc

Innowacje będzie realizowana w klasach siódmych i ósmych na lekcjach geografii, fizyki i biologii raz w miesiącu. Ma ona na celu promowanie postaw proekologicznych prowadzących do wyrobienia nawyków praktycznych takich jak: segregacja odpadów komunalnych, dbałość o środowisko, czystość i porządek wokół własnych posesji, czyste powietrze.