Spotkanie autorskie z panem Andrzejem Grabowskim

2 grudnia 2019 r. zawitał do Gminnej Biblioteki Publicznej specjalny gość – pan Andrzej Grabowski - autor telewizyjnych programów dla dzieci, książek, scenariuszy filmowych oraz ponad 500 piosenek, między innymi takich jak np. Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń. Z artystą spotkali się uczniowie klas III i IIb. Pan Andrzej, w wesoły sposób zapoznał dzieci z bohaterami książki „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”. Zachęcił również  do przeczytania tej przezabawnej historii, która jest dostępna w naszej bibliotece szkolnej.
Z autorem przyjechała piękna, kolorowa walizka. Okazało się, że ukryli się w niej bohaterowie z programów telewizyjnych dla dzieci, w których pan Andrzej brał udział.  Był tam  Kot Budzik, i potwory Bezkajku i Szefuncio, Kulfon i ZającPoziomka.
Dzieci wzięły udział w scenkach z kukiełkami
tworząc śmieszne dialogi. Pan Andrzej, to sympatyczny i pełen humoru człowiek. Potrafił rozbawić całą widownię.  Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem.