„W dbałości o własne zdrowie”

„W dbałości o własne zdrowie” to tytuł innowacji pedagogicznej realizowanej   w PSP w Przytyku przez wychowawców klasy VI a - Elżbietę  Fokt i VI c- Joannę Abramczyk oraz Milenę Gałązkę, Anitę Dolegę i Pawła Wlazło.

Główne jej cele to przede wszystkim:

-           utrwalenie zasad ruchu drogowego,

-           ukształtowanie nawyku właściwego spędzania wolnego czasu,

-           dbałość o prawidłowy  rozwój fizyczny,

-           kształtowanie tożsamości regionalnej.

W ramach trwania innowacji uczniowie uczestniczyli już w rajdzie rowerowym, który odbył się w dniu 22.10.2019 r. po terenie gminy Przytyk i Błotnica.

W dniu 14.01.2020r. miał miejsce kolejny etap wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Tym razem przyjął on formę pieszej wędrówki z kijkami Nornic Walking,  których użycie nie tylko wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, ale angażuje również mięśnie całego ciała, odciążą dolny odcinek kręgosłupa i rozluźnia napięcie okolic szyjno-barkowych.

Podczas trwania tej wędrówki uczestnicy dotarli do zalewu znajdującego się w miejscowości Jagodno, gdzie nie tylko zjedli smaczne, pieczone przy ognisku kiełbaski, ale rozwijali swą sprawność fizyczną poprzez gry i zabawy ruchowe.

Godny podkreślenia jest tu również fakt, że w dbałości  o czystość środowiska i poprawę  wizerunku własnej gminy, uczniowie wraz z opiekunami uporządkowali teren, na którym się znaleźli, dając tym samym świadectwo swej kultury osobistej i poszanowania dobra ogólnego.

Mimo lekkiego zmęczenia wszyscy byli zadowoleni z miło spędzonego wspólnie czasu, a większość uczniów pytała o termin następnego spotkania tego typu.