X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Tegoroczna, X edycja akcji przypadła na 2 października 2020r.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Akcję poprzedziły przygotowania, podczas których uczniowie pod okiem nauczycieli układali rymowanki, przygotowali plakaty i dekoracje z elementami tabliczki mnożenia oraz aktywnie przypominali tabliczkę mnożenia w formie zabaw. W piątek uczniowie wzięli udział w egzaminie na Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy egzaminatorom oraz wszystkim uczestnikom.