Projekt pt. „Śladami radomskiej Solidarności”

Zdalnie też się da!

Grupa uczniów z klasy 8b: Aleksandra Prasek, Jakub Abramczyk, Bartosz Bocheński,  Brunon Szymański i Franciszek Patynowski  zrealizowała projekt pt. „Śladami radomskiej Solidarności”, którego celem była popularyzacja wiedzy na temat tego ruchu społecznego, ożywienie pamięci o miejscach i zdarzeniach związanych z „Solidarnością”  oraz rozbudzanie zainteresowania historią swojego regionu. Praca uczniów w ramach projektu polegała na:

• przeprowadzeniu ankiety wśród stu mieszkańców naszej gminy dotyczącej  posiadanej wiedzy  na temat radomskiej „Solidarności” i graficznym zilustrowaniu wyników tej ankiety na wykresach w excelu,

• wykonaniu prezentacji multimedialnej i przedstawieniu jej na forum klasowym,

• odnalezieniu działacza radomskiej „Solidarności”, który miał związek z gminą Przytyk,

• przygotowaniu i przeprowadzeniu qwizu na platformie internetowej Quizizz,

• przygotowaniu ćwiczenia z QR kodami.

Ponadto uczniowie wzięli udział w wycieczce po Radomiu „Szlakiem radomskiej Solidarności”, w ramach której, m.in., odbyli krótkie spotkanie z p. Zdzisławem Maszkiewiczem - przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” - Ziemia Radomska, który podziękował im za zainteresowanie tematyką związku i wręczył albumy wydane na 40 - lecie istnienia "Solidarności".

Pomimo pandemii uczniowie w pełni zrealizowali wszystkie działania, co udało się dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu opiekuna projektu oraz pomocy pana Bogusława Beka – specjalisty ds. edukacji narodowej w  Delegaturze IPN w Radomiu, który udostępnił kilka publikacji wykorzystanych w projekcie. Dziękuję uczniom, opiekunowi i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

I. Witkowska - Dyrektor Szkoły