SZKOLNY KONKURS WIEDZY O JANUSZU KORCZAKU

W tym roku szkolnym patronem szkoły jest Janusz Korczak –pisarz, lekarz, pedagog, który walczył o prawa dziecka. Z tej okazji odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas III. Wzięło w nim udział 9 dzieci. Na pierwszym miejscu, z taką samą liczbą punktów, znalazło się czworo laureatów: Maria Wołczyńska kl. 3b, Maria Wrzecion kl. 3b, Aleksander Pawlikowski kl. 3b, Tymoteusz Kostrzewa kl. 3b. Drugie miejsce zajęli: Natalia Warchoł kl. 3b i Hubert Kowalik kl. 3b. Na trzecim miejscu znalazła się Natalia Budzik kl. 3a. Zwycięzcy konkursu otrzymali książki Janusza Korczaka „Król Maciuś I” ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską oraz pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy dostali słodkie nagrody pocieszenia.

Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Barbara Partyka – n-l- bibliotekarz

Agnieszka Łyś – wychowawca kl. 3a