Konkurs recytatorski

Po raz kolejny  uczniowie  z naszego regionu mieli okazję zaprezentować swoje  umiejętności recytatorskie. Uczniowie  przygotowali  wiersze współczesnych poetów polskich.

Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowania poezją dziecięcą, rozwijanie zdolności recytatorskich, wspieranie uzdolnień i upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz prezentację umiejętności uczniów.

W eliminacjach gminnych wzięło udział  30 uczniów reprezentujących PSP
w Przytyku, Wrzosie i Wrzeszczowie.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury uznało, że 12 osób będzie reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym. Są to:

• z PSP Przytyk:   Oliwia Kuba, Klaudia Kalińska, Marlena Januszek, Bartosz Bocheński, Justyna Januszek i Ewelina Piecyk.
  • z PSP Wrzeszczów: Maria Okrój, Magdalena Słonecka i Aleksandra Rucikowska
  • z PSP Wrzos: Magdalena Grotek i Bartłomiej Puchniarz.

Dziękujemy uczestnikom konkursu, osobom wspierającym, rodzicom, wszystkim którzy byli obecni podczas eliminacji. Szczególne podziękowania kierujemy do Nauczycieli, którzy przygotowali uczestników do konkursu.

Barbara Partyka

Agata Kalbarczyk