Z farbą i kredką w świecie poezji

Z farbą i kredką w świecie poezji”  -to to konkurs poetycko malarski,  poświęcony twórczości tegorocznego patrona naszej szkoły, którym został wybrany - Jan Brzechwa.

Miał on na celu:

1. ćwiczenie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
  2.  poznanie tekstów poetyckich tego znanego polskiego poety, wykraczających poza podstawę programową,
  3.  ćwiczenie spostrzegawczości i umiejętności interpretacji tekstu poetyckiego,
  4. rozwijanie zdolności plastycznych,
  5. wykazanie się znajomością j. angielskiego.

Podczas pierwszego etapu, który odbył się 18.10 bieżącego roku , rywalizowali ze sobą chętni uczniowie z klas siódmych i ósmych . Analizowali oni tekst J. Brzechwy pt. ”Godzina bije” a spośród jedenastu zespołów  zwycięzcami zostali przedstawiciele klasy VII b : Natalia Warmiak, Maja Mizerska i Aleksandra Drabik.  Na miejscu drugim uplasowali się: Julia Świątkowska, Daria Brociek i Dominika Kumorowska  z klasy VIIIa, atuż za nimi na miejscu trzecim : Aniela Rutkowska, Maciej Fijałkowski i Natalia Krzciuk z klasy VIII b.

Zwycięzcami drugiego etapu, który został przeprowadzony w dniu 25.10.2021 r. dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych, zostali: Lena Prasek, Maria Wołczyńska i Julia Broda z klasy IV b. Miejsce drugie zajęli  uczniowie klasy VI a : Zuzanna Mnich, Nikola Tokarska, Patrycja Derlecka, a tuż za nimi na miejscu trzecim znaleźli się przedstawiciele klasy IV a: Joanna Szmit, Hanna Wojtysiak, Natalia Budzik.

Uczniowie, którzy przystąpili do tego etapu dokonywali przekładu intersemiotycznego wiersza „Tydzień”

Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy uczestniczy wykazywali bardzo duże zainteresowanie wykonywaną pracą. Ich pomysłowość i inwencja twórcza przyniosły imponujące wyniki i stanowić mogą potwierdzenie faktu, że nasi uczniowie mają duże umiejętności i możliwości, a „móc, to znaczy chcieć”

Autor: Elżbieta Fokt