Szkolny Konkurs Recytatorski „Jan Brzechwa – poeta radości”

Tegoroczny konkurs recytatorski, który odbył się 15.12.2021 r. poświęcony był twórczości Jana Brzechwy – patrona szkoły.

Wiersze Jana Brzechwy to klasyka literatury dziecięcej.  Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wiersze Jana Brzechwy to świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta ( hipopotam, kaczka, kwoka, żuk, stonoga, pies, jeż, żaba, wrona, ślimak ) i rośliny ( pomidor, koper, szczypiorek, kalarepka, groch, pietruszka, cebula, burak, fasola ). Poza humorem, utwory zawierają zaskakujące zakończenie, często poprzez zaprezentowaną historyjkę, uczą i wychowują, ośmieszają naganne zachowanie, a pochwalają dobre.
W konkursie wzięło udział 46 uczniów. Występowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III  i  IV – VIII.

Uczniowie zaprezentowali wiersze odpowiednio dobrane do wieku, predyspozycji recytatorskich, a nawet aktorskich.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po przerwie świątecznej.

Autor: Barbara Partyka