Jasełka Bożonarodzeniowe 2021

W dniu 17 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, przygotowane przez uczniów klasy V b pod opieką siostry Serafiny Misiury oraz wychowawczyni Agnieszki Warchoł. W przedstawieniu gościnnie brało udział też pięcioro dzieci z klas I-III. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Bożena Trześniewska – Gryzło wraz z chórem szkolnym, z którego pomocą  wybrzmiały piękne kolędy. Natomiast oprawę plastyczną przygotowała p. Małgorzata Bieńkowska.

W przedstawieniu, oprócz świętej rodziny, pasterzy, aniołów oraz mędrców ze wschodu, pojawili się uczniowie oraz chłopiec Alvino – wnuk Melchiora, który spotkał w drodze do stajenki samotną i biedną dziewczynkę, schorowaną staruszkę oraz chorego chłopca. Alvino obdarzył ich darami przygotowanymi dla maleńkiego Jezusa, a także ze złamanym sercem podarował choremu chłopcu swojego najukochańszego psa.

Temu przedstawieniu towarzyszyła refleksja, że:

- zabawa i czas dla drugiego, to o wiele więcej niż kolorowa piłka,

- rozmowa człowieka z człowiekiem, to o wiele więcej niż najciekawsza książka,

- szczęście drugiego człowieka jest cenniejsze od najdroższego daru,

- a czas Bożego Narodzenia to nie tylko prezenty.

U stóp Dzieciątka dary złożyli pastuszkowie i Trzej Królowie oraz dzieci.

Uczniowie wystąpili dwukrotnie najpierw dla uczniów klas I-IV, a następnie dla uczniów klas V-VIII. Na koniec zostali nagrodzeni brawami, zaś p. Dyrektor złożyła wszystkim uczniom i nauczycielom najlepsze życzenia Bożonarodzeniowe.

Autor: Agnieszka Warchoł