WITAMY DZIECI Z UKRAINY

W dnia 17.03.2022 r. powitaliśmy w naszej szkole sześcioro dzieci z Ukrainy, które będą uczęszczały do klasy I, III , VI i VIII.

Szkoła została przygotowana na ich przyjęcie. Przy głównym wejściu została umieszczona tablica symbolizująca solidarność z narodem ukraińskim, przygotowana przez nauczycielkę plastyki panią Małgorzatę Bieńkowską. Na drzwiach najważniejszych pomieszczeń pojawiły się napisy w języku ukraińskim.

Rano nowi uczniowie i ich mamy zostali serdecznie powitani przez panią Dyrektor Izabelę Witkowską , panią Wicedyrektor Marię Musiał oraz  pedagoga szkolnego panią Anetę Szymańską. Pani Dyrektor rozmawiała z dziećmi i ich opiekunami w języku rosyjskim.  Następnie uczniowie zapoznali się z infrastrukturą szkoły oraz zostali zaprowadzeni do poszczególnych klas.

Po przywitaniu się z nowymi koleżankami i kolegami zostali zaproszeni na montaż słowno - muzyczny przygotowany na ich cześć przez przedstawicieli klas 3 i 4 pod opieką pani Ewy Pasek oraz Barbary Partyki. Nowo przybyli uczniowie zostali przywitani w języku ukraińskim przez panią Barbarę. Podczas występu dzieci z naszej szkoły recytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenkę „ Na wyspach Bergamutach” autorstwa tegorocznego patrona naszej placówki – Jana Brzechwy. Dzieci z Ukrainy miały możliwość śledzenia tekstów utworów wydrukowanych po ukraińsku. Julia- nowa uczennica z Ukrainy przeczytała wiersz „ Arbuz”  w języku ojczystym. Na zakończenie klasa III c przedstawiła polską piosenkę ludową  „Lipka”.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor wręczyła ukraińskim dzieciom słodkie upominki, ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Jabłuszko”, aby zapewnić ich w ten sposób       o miłej atmosferze panującej w naszej szkole i gotowości niesienia im pomocy. Nauczyciele naszej szkoły dokonali wszelkich starań aby stworzyć tym dzieciom przyjazny i bezpieczny klimat.

Mamy nadzieję, że nowo przybyli uczniowie odnajdą się w naszej szkole i z góry dziękujemy wszystkim za bezinteresowną chęć czynienia dobra, za wszystkie nawet najdrobniejsze starania, za poświęcenie i zaangażowanie w niesieniu pomocy.

Autor: Barbara Partyka, Ewa Pasek, Aneta Szymńska