Kocham Cię Mamo!

Dzień Matki – to szczególne Święto wszystkich naszych Kochanych Mam!!!  Jest ono wyrazem szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony w opiekę i wychowanie.
Z tej okazji 31 maja 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku odbyła się uroczysta akademia.
Na zaproszenie dzieci, wychowawcy i dyrekcji szkoły, przybyli niezwykli goście – Mamusie, które z radością czekały na ten dzień i niespodziankę przygotowaną przez ich pociechy.
Dyrektor szkoły Pani Izabela Witkowska powitała zebranych i złożyła im serdeczne życzenia. Odświętnie ubrani uczniowie klasy IIB wyrazili miłość i wdzięczność poprzez występy artystyczne. Dzieci przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym mogły przekazać uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, przeprosić za wszelkie wybryki i przewinienia, a przede wszystkim złożyć najgorętsze życzenia z okazji ich święta. Uczniowie zaprezentowali się bardzo ładnie. Z przejęciem odśpiewali ,,Sto lat”, a szczególne brawa uzyskali za dedykowany Mamom taniec. Publiczność była zachwycona popisami dzieci, a na twarzach zebranych gości malowało się wzruszenie i duma. Po wspaniałych występach - Mamy otrzymały własnoręcznie wykonane upominki oraz piękne kwiaty.
Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek.
Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Autor: Małgorzata Jasińska