„ŻEGNAJ SZKOŁO”

24 czerwca 2022 r.  to dzień zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

„Za nami kolejny okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć związanych z okresem pandemii, która nie pozostawała bez wpływu na nasze życie. Ale mimo przeszkód  i trudności  udało się. Dziś radośnie, z uśmiechem na ustach, żegnamy szkołę” – powiedziała w swoim przemówieniu pani dyrektor Izabela Witkowska.
      Pani dyrektor przekazała gratulacje i podziękowania wszystkim uczniom naszej szkoły. W sposób szczególny zwróciła się do absolwentów, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nie znany, etap życia. Wyraziła nadzieję, że wiedza i doświadczenie zdobyte w naszej szkole pomogą dotrzeć im do wybranego przez siebie celu, pokonać wszelkie napotykane trudności  i próby losu, iść przez życie śmiało z wysoko uniesionym czołem. Pani dyrektor zwróciła się również do nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców. Podziękowała za współpracę, sumienność i serdeczność oraz otwartość na potrzeby szkoły. Przekazała gorące życzenia – udanych, słonecznych i wymarzonych wakacji. Do życzeń i podziękowań dołączył się również, w swoim przemówieniu, obecny na uroczystym zakończeniu, Wójt Gminy Przytyk pan Dariusz Wołczyński. Odchodzących absolwentów bardzo uroczyście pożegnali uczniowie klas siódmych dedykując,   wraz z życzeniami,  utwór  Maryli Rodowicz „Ale to już było” we własnym wykonaniu.
     Kończący się rok szkolny owocował szeregiem osiągnięć naszych uczniów w wielu dziedzinach: nauce,  sporcie, konkursach, akcjach, pracach na rzecz szkoły i środowiska. Bardzo liczna grupa uczniów klas    I – VIII została nagrodzona za wybitne osiągnięcia, 100% frekwencji, pracowitość i zaangażowanie. Uczniowie  otrzymali dyplomy, medale, nagrody książkowe, finansowe, słodycze itp. Zadowoleni i uśmiechnięci udali się na spotkania klasowe ze swoimi wychowawcami, aby otrzymać świadectwo,  porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku  i  pożegnać się.
Autor: Maria Musiał