Wieczorek poetycki

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”- to główne przesłanie wieczorku poetyckiego poświęconego tegorocznemu patronowi PSP  w Przytyku – Janowi Twardowskiemu.
 Odbył się on w dniu 25 listopada bieżącego roku w Centrum  Kultury  i Biblioteki w Przytyku. Został przygotowany w oparciu o autorski scenariusz p. Elżbiety Fokt przez nauczycieli tutejszej placówki : Elżbietę Fokt, Joannę Leśnowolską i Danutę Makuch przy współpracy z pracownikami centrum.
    Zebrani goście, a było ich wyjątkowo dużo, wysłuchali ponad czterdziestu tekstów tego znanego polskiego księdza, żołnierza, a przede wszystkim poety oraz kilku utworów muzycznych wykonanych przez Weronikę Jasińską i towarzyszących  jej kolegów  i koleżanki. Obejrzeli też dwie piękne scenki rodzajowe nawiązujące do prezentowanych wierszy i  przedstawione przez przedstawicieli klas ósmych .
     W spotkaniu,  rozpoczętym przez  panią dyrektor – Monikę Rdzanek, która powitała licznie zgromadzonych gości i odniosła się krótko do bohatera spotkania i jego twórczości, uczestniczyli rodzice, babcie i znajomi uczniów należących do naszej szkolnej społeczności, przedstawiciele duchowieństwa,  oraz radni i pracownicy Gminy Przytyk. Wszyscy w ogromnym skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali tej trudnej, ale jakże bogatej pod względem uczuciowym poezji i nagrodzili wykonawców gromkimi brawami. Po zakończeniu prezentacji doszło do spotkania przy kawie i herbacie oraz pysznym cieście przygotowanym wcześniej przez ofiarnych i wspaniałomyślnych rodziców. Zebrani wyrazili  swe zadowolenie z podejmowanych przez szkołę tego typu inicjatyw i  zobowiązali się do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach.
Autor: Elżbieta Fokt