Przeprowadzenie sondy

Aby sprawdzić, czy nasza społeczność szkolna jak i mieszkańcy naszej gminy cokolwiek wiedzą na temat bielika, przeprowadziłyśmy sondę na ten temat. Ogółem zapytaliśmy o bielika 100 osób, w tym 60 uczniów naszej szkoły z klas 1-8, 20 uczniów ze szkół ponadpodstawowych oraz 20 osób dorosłych. Pytanie było bardzo proste: Czy wiesz, co to jest bielik? Okazało się, że większość naszych uczniów nie wie, co to jest bielik. Niektórzy odpowiedzieli, z czego się uśmiałyśmy, że to: sowa, piłkarz, wybielacz, a nawet choroba. W związku z tym przygotowałyśmy kolejne działania w naszym projekcie, które rozpropagują wiedzę na temat tego ptaka. Wyniki sondy zostały przedstawione na wykresach kołowych w Canva i znajdują się w pliku poniżej.

Autor: Joanna Leśnowolska